W dniach 28 kwietnia – 3 maja 2026 pauliści z Regionu Polska-Ukraina, odprawiali swoje doroczne rekolekcje. Tematem wiodącym było nawrócenie św. Pawła, jakie miało miejsce w drodze z Jerozolimy do Damaszku.
Rekolekcje odbywały się w naszym domu rekolekcyjnym, a prowadził je prowincjał ks. Mariusz Krawiec SSP. Zakonnicy z Towarzystwa Świętego Pawła każdego roku odprawiają pięciodniowe rekolekcje zamknięte. Wynikają one z konstytucji zakonnych i służą refleksji nad własnym życiem, a także nabraniu sił na kolejny rok pracy duchowej i apostolskiej.
Na ich zakończenie, w niedzielę 3 maja 2026 r. pauliści, dziękowali Bogu za jubileusz 50-lecie święceń kapłańskich i 35-lecie życia zakonnego ks. Zbigiewa Dudka SSP. Uroczystej Mszy św. w kaplicy naszego domu przewodniczył dostojny Jubilat.
Ks. Zbigniewowi życzymy błogosławieństwa Bożego i dalszych lat w posłudze kapłańskiej, jaką pełni w naszym domu w Masłońskim.